Jeżeli pragniemy uzyskać wymarzoną sylwetkę musimy pracować nad różnymi partiami mięśni. Klasyczne brzuszki czy bieganie, choć nadal są popularne nie zawsze wydają się dla nas optymalnym ćwiczenie. Nie zawsze również potrafimy zauważyć robione postępy. Szczególnie że coraz częściej również kobiety starają się poprawić muskulaturę rąk. Jest to dla pań trudna część ciała ze względu na to, że ich mięśnie pracuje trochę inaczej niż męskie, ale okrągłe ramiona wyszły już z mody i coraz częściej dostrzegamy minusy z nimi związane. Dlatego też staramy się kontrolować również te partie ciała. Jak jednak zauważyć efekty jeżeli nie chcemy mieć widocznych bicepsów?

Jak zmierzyć obwód ramienia

Przede wszystkim należy powstrzymać się od napisania mięśni, choć jest to bardzo kuszące. Jednak wówczas otrzymujemy obwód bicepsów, a nam jednak chodzi o samo ramię. Należy je mierzyć w najszerszej części czyli zaraz pod pachą. Ręka powinna mieć swobodę, tak by żadne partie mięśni nie były napięte. Inaczej tak jak wspomnieliśmy wcześniej szerszą częścią będzie wysokość bicepsa.
Wbrew pozorom zdjęcie miary z ramienia może nam się przydać w wielu sytuacja. Nie licząc już kwestii kształtowania sylwetki gdzie poprzez używające centymetry możemy obserwować nasze postępy, ale przede wszystkim gdy chcemy wykonać ozdobne koronkowe rękawy w eleganckim bolerku, a chcemy by materiał był dopasowany a zarazem nie nie zawierał elastycznych włókien, które z czasem mogą zrobić się mało estetyczne.
Wbrew pozorom umiejętność prawidłowego mierzenia naszego ciała może się nam przydać w naprawdę wielu sytuacjach. Niestety czasem popełniamy drobne błędy, które mają wpływ na dokonywane przez nas pomiary. Jeżeli są one tylko na nasz użytek oczywiście nic wielkiego się nie stanie. Jednak gdy zalecamy komuś wykonanie eleganckich ubrań na podstawie naszych wymiarów. To lepiej podać prawidłowe wyniki.
W końcu lepiej jest robić wszystko prawidłowo, nawet mierzyć obwód ramienia, choć wydaje się to nam mało istotne.