Planując wakacje, warto spakować do walizki kąpielówki męskie. Są tak samo niezbędne jak damski kostium kąpielowy. Przede wszystkim pozwalają na beztroską zabawę nad morzem lub basenem, a modne modele prezentują się wyjątkowo ciekawe i mogą podkręcić niejedną letnią stylizację. Radzimy, jak dobrać odpowiednie kąpielówki męskie biorąc pod uwagę ich rodzaj oraz materiał.

Kąpielówki męskie – jakie rodzaje masz do wyboru?

Kroje kąpielówek są różnorodne i często różnią się między sobą długością nogawek oraz poziomem krycia ciała. Jedne z najchętniej wybieranych kąpielówek, są bermudy. Ich długość sięga do kolan lub kończy się tuż nad nimi. Tym samym zakryją nieco ciała, za co doceniane są przez wielu panów. Ponadto spodenki wyposażone są wewnątrz w siateczkę ochronną, która zapewnia komfort noszenia. Bermudy kąpielowe często noszone są nawet poza basenem i plażą, zastępując tradycyjne krótkie spodenki.

Drugą opcją są szorty. Długość ich nogawek sięga do połowy uda. Charakteryzują się szerokim, bardzo luźnym krojem. Raczej nie są przeznaczone na inne okazje poza kąpielami, jednak zapewniają dużą swobodę, która w wodzie jest szczególnie ważna. Pasują każdej sylwetce i uważa się je za najbardziej uniwersalne, ponieważ są kompromisem między bermudami oraz bokserkami kąpielowymi.

kąpielówki męskie

Jak łatwo się domyśleć, trzecią opcją są bokserki kąpielowe. Ich krój jest mocno dopasowany do ciała i nie posiada nogawek. Noszą je osoby, które lubią w trakcie pływania mieć na sobie jak najmniej odzieży, ale potrzebują zakryć strategiczne miejsca. Bokserki kąpielowe wyglądem przypominają tradycyjne slipy, są jedynie przeznaczone tylko do pływania.

Sprawdź, jakie kąpielówki męskie oferuje Allani.

Na co zwrócić uwagę kupując kąpielówki męskie?

Przy wyborze kąpielówek trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejszą kwestią jest wybór rozmiaru. Idealnie dopasowane kąpielówki nie powinny uciskać ani ograniczać ruchu, a jednocześnie muszą przylegać na tyle, by nie zsuwały się i nie trzeba było ich poprawiać. Przydatna okaże się elastyczna gumka w pasie z regulacją za pomocą sznurka. Ponadto istotny jest materiał. Kąpielówki wykonane są najczęściej z trwałych tworzyw sztucznych i bawełny. Tkaniny te są przystosowane do kontaktu z wodą – posiadają właściwości szybkoschnące, oraz zwiększoną odporność na działanie chloru, soli morskiej oraz promieni UV. Warto zwracać uwagę na te cechy przy specyfikacji produktu. Za to estetyczne walory kąpielówek są sprawą indywidualną i można pozwolić sobie na najbardziej fantazyjne wzory.