Jeśli myślisz, że woda nie jest kluczowa dla Twojego życia, jesteś w gigantycznym błędzie. Woda to podstawa funkcjonowania wszystkich organizmów żywych na naszej planecie. Jaki jest wpływ wody na organizm ludzki?

Woda w ciele – jakie są jej funkcje?

Składamy się z wody w 60%. Wpływa ona na wszystkie procesy życiowe takie, jak oddychanie, trawienie. Odpowiada za temperaturę ciała oraz oczyszczanie organizmu. Nie można wyobrazić sobie właściwego funkcjonowania bez jej udziału.

Jej niedobór może być naprawdę niebezpieczny. Już nawet 2% spadek jest zauważalny, a ciało daje szereg sygnałów, że dzieje się coś niedobrego. Zdarza się, że staje się przyczyną bólu głowy, apatii, zmęczenia, nadciśnienia tętniczego, problemów z żołądkiem oraz spadków nastroju.

Odpowiednia suplementacja, na poziomie 2 litrów dziennie, jest zatem niezbędna do właściwego funkcjonowania. Należy też pamiętać, że w upalne dni lub przy wzmożonym wysiłku fizycznym zapotrzebowanie na wodę znacząco wzrasta, dlatego też trzeba pamiętać o dostarczaniu jej w większej ilości. Dzięki wodzie możemy prawidłowo działać.