Noszenie wkładek ortopedycznych jest zalecane przy wielu różnych wadach postawy, problemach ortopedycznych z samą stopą. Badanie komputerowe stóp jest w stanie dość dokładnie określić, jakiego rodzaju wkładki potrzebujemy, aby na nowo poczuć komfort poruszania się.

Wkładki ortopedyczne — niewielki koszt komfortu

Ortopedyczne wkładki do obuwia to nadal nie tak powszechne rozwiązanie, jakim być powinno. Niestety wiele z nas cierpi na różnego rodzaju wady postawy, które przekładają się także na wady ułożenia stóp, różnego rodzaju dolegliwości w tym miejscu ciała. Dobrze dobrane przez komputerowe badanie stóp wkładki ortopedyczne umożliwiają skorygowanie pozycji stopy podczas chodu, co sprawia, że kolejny krok do przodu przestaje się wiązać z bólem i dyskomfortem. Odpowiednie rozwiązanie można dobrać właściwie dla każdej stopy. Co ważne samo badanie stóp, jak i wykonanie wkładki nie wiąże się z ogromnym wydatkiem. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze przede wszystkim niż zakup specjalnego obuwia ortopedycznego, które może kosztować naprawdę dużo. W wielu przypadkach wkładka okazuje się zaś prostym i bardzo skutecznym rozwiązaniem.

Wskazania do noszenia wkładek ortopedycznych

Proces wykonania wkładek ortopedycznych nie jest szczególnie długi i skomplikowany. Punktem wyjścia do niego jest komputerowe badanie stóp, które pozwala szczegółowo wskazać źródło problemu. Wkładki poleca się przede wszystkim osobom, u których występują:

  • płaskostopie poprzeczne lub podłużne,
  • pronacja lub supinacja stóp,
  • koślawość pięty lub stóp,
  • szpotawość stóp,
  • palce młotkowate,
  • ostrogi piętowe,
  • haluksy,
  • różna długość kończyn.

To, jakie wkładki nosić, jak dopasować je do stopy, rozstrzygnąć możesz podczas konsultacji z ortopedą, podologiem lub fizjoterapeutą. Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny, dopasowanie wkładki zawsze powinno odbywać się indywidualnie i uwzględniać także ogólną kondycję zdrowotną pacjenta. Wkładki mogą mieć postać półwkładek, wkładek o długości 3/4 lub wkładek pełnych. W wielu przypadkach możesz wybrać spośród gotowych modeli. Najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest jednak zamówienie wkładek na wymiar.

Wkładki ortopedyczne — Warszawa i nie tylko

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się decydujesz, pamiętaj, aby kupować wkładki w sprawdzonych, profesjonalnych miejscach. Kluczem jest to, aby wkładka (nawet ta gotowa, dobrana pod konkretny problem) działa i przyczyniała się do codziennego komfortu chodzenia, hamowała postępowanie wady. Bardzo istotne jest więc, by wykonana została w sposób profesjonalny.