Impreza masowa to impreza, w której bierze udział wielu uczestników. Przepisy dotyczące organizacji takich eventów są ściśle określone w ustawie. Jest to ważne głównie ze względów bezpieczeństwa.

Imprezy masowe

Do imprez masowych zaliczyć można między innymi imprezę artystyczno-rozrywkową, która odbywa się na przykład na stadionie, w którym liczba udostępnionych miejsc wynosi co najmniej 1000. Impreza masowa może również odbyć się w hali sportowej lub w innym budynku, który umożliwia zorganizowanie nie mniej niż 500 miejsc.

 

Jeśli chodzi o imprezy masowe sportowe są to wszelkiego rodzaju imprezy odbywające się na stadionie, w którym liczba miejsc wynosi co najmniej 100. W przypadku hal sportowych o imprezie masowej możemy mówić w przypadku udostępnienia co najmniej 300 miejsc. Impreza masowa może również odbyć się na zewnątrz, na terenie, w którym liczba miejsc udostępnionych przez organizatora wynosi co najmniej 1000. W naszym kraju najczęściej odbywają się imprezy masowe warszawa. Jest to miasto, które posiada wiele miejsc, w których możliwe jest zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia.