Naturalny kosmetyk – wiele zastosowań

Woda różana to kosmetyk, który można używać na wiele sposobów w pielęgnacji włosów oraz cery. Jej niewątpliwym atutem jest również to, że jest naturalna a więc nie szkodzi skórze. Ten naturalny kosmetyk zawiera wiele cennych składników takich jak witaminy z grupy B czy prowitaminę A.

Jak stosować wodę różaną i jakie są tego zalety

Ten naturalny kosmetyk stosowany jest od wielu lat, chociaż był czas gdy nieco o nim zapomnieliśmy. Dzisiaj jednak jest bardzo popularny i coraz częściej stosowany. Jeśli chcesz jej użyć do pielęgnacji cery, warto potraktować ją jako tonik, który należy używać dwa razy dziennie. Regularne przemywanie twarzy przyniesie pozytywne efekty w postaci ukojenia podrażnień i nawilżenia cery. Jeśli pragniesz zredukować zmarszczki, zwęzić pory czy pozbyć się przebarwień – również jest to odpowiedni kosmetyk dla ciebie.
Jeśli woda ma być stosowana dla pięknych włosów, zastosuj ją jako płukankę. Dzięki temu twoje włosy będą lśniące, zdrowe i silne. Płukankę zastosuj na umyte włosy i pozwól jej działać, nie spłukuj jej z włosów.
Ten naturalny kosmetyk możesz kupić, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby przygotować go samodzielnie. Do jego przygotowania potrzebujesz dwóch garści płatków róży, ściereczki wykonanej z bawełny, szklanej butelki i wody destylowanej. Przygotowanie zacznij od zawinięcia płatków w ściereczkę i związaniu jej. Następnie umieść całość w szklanej butelce, zalej gorącą wodą destylowaną i zamknij butelkę. Teraz musisz odczekać 12 godzin. Po upływie tego czasu wyjmij ściereczkę z płatkami w środku i wyciśnij wodę do czystego pojemnika. Tak przygotowaną wodę należy przechowywać w lodówce i zużyć przed upływem dwóch tygodni.

Podsumowanie

Kosmetyki naturalne są najlepsze dla naszej urody i zdrowia, dlatego warto je stosować w codziennej pielęgnacji. Jednym z takich kosmetyków jest woda różana, która działa zbawiennie na cerę i włosy. Wodę można przygotować samodzielnie w domu, nie potrzeba do tego dużej ilości składników i jest to łatwy proces.