Pierwszy zarost

Pierwszy zarost pojawia się w wieku nastoletnim. Jest to często moment bardzo wyczekiwany, a nawet taki, na który nastolatkowie czy też młodzi mężczyźni próbują się przygotować. Pojawienie się zarostu a jeszcze bardziej pierwsze golenie, nierzadko wywołuje u nich stres połączony z ekscytacją. Nasuwa też mnóstwo pytań – czy mi się uda, czy sobie poradzę, jak mam to zrobić itd. Na szczęście taki młody mężczyzna nie jest osamotniony w swoich pytaniach. Może liczyć na źródła znalezione w internecie, ale i informacje z tak zwanej “pierwszej ręki”, czy taty, starszych braci czy kolegów.

Co dalej

Co zatem zrobić, gdy już w końcu przyjdzie ten dzień i jesteśmy gotowi na pierwsze golenie zarostu? Jak bezpiecznie i skutecznie pozbyć się meszku na naszej brodzie i pod nosem – bo na tym etapie nie jest to jeszcze broda i wąsy? Przede wszystkim, nim zaczniemy pierwsze golenie zarostu, musimy zaopatrzyć się w zestaw dobrych kosmetyków. Co ważne, dokonując zakupu, nie powinniśmy sugerować się tym, co ma na półce nasz tata czy kolega, czy też jeszcze inne osoby, na które się zapatrujemy. To, co będzie odpowiednie dla niech, nie koniecznie bowiem będzie odpowiednie dla nas. Co więcej, dla nas może okazać się niebezpiecznie, może nas na przykład uczulić czy wywołać innych rodzaj podrażnień.

Pierwsze zakupy

Jakie zatem kosmetyki powinny stanowić podstawę naszej pierwszej pielęgnacji związanej z goleniem? Rynek kosmetyczny jest pod tym względem wyjątkowo bogaty, co może z jednej strony ułatwić wybór, a z drugiej strony go utrudnić. Ograniczmy się jednak do niewielkiej ilości produktów, by w razie problemów zastąpić je innymi i sprawdzić, co nam odpowiada a co nie. Niech więc to będzie antybakteryjny żel do mycia twarzy, pianka i krem po goleniu, ewentualnie delikatny tonik. Ważne, by produkty były dobrej jakości, delikatne oraz zgodne z tym, jaką mamy cerę, na przykład przetłuszczającą się, mieszaną lub suchą. Prócz kosmetyków nie mniej ważne jest to, jakiej maszynki do golenia używamy.