Powszechnie znana była już wiele lat temu, gdyż należy do grona najstarszych kasz. Kasza jaglana. Zdecydowanie zbyt często pozostaje przez nas niedoceniona, podczas gdy jej regularne spożywanie poprawia samopoczucie, a nawet może się przyczynić do lepszego zdrowia. Mimo że dla pewnych grup osób spożywanie kaszy jaglanej jest szczególnie wskazane, każdy może czerpać korzyści z jej właściwości zdrowotnych. Poznajmy kaszę jaglaną.

Czy kasza jaglana jest lekkostrawna czyli korzyści płynące ze spożywania kaszy jaglanej

Kasza jaglana powstaje z nasion prosa. Jeśli chodzi o jej wartość odżywczą, jest ona podobna do wartości odżywczych kaszy gryczanej. Cechuje ją spora zawartość białka, które łatwo się przyswaja, a jednocześnie niewielka zawartość skrobi. Dzięki temu nabieramy pewności na temat tego, czy kasza jaglana jest lekkostrawna, bo oczywiście taka jest. Ponadto w tym rodzaju kaszy, którą spożywali nawet nasi przodkowie, znajdziemy sporą dawkę witamin z grupy B, a także tak cenne składniki odżywcze jak miedź i żelazo.

Komu kasza jaglana będzie służyć najlepiej?

Wzbogacenie diety o kaszę jaglaną wskazane jest w przypadku alergików, gdyż kasza ta nie uczula. Przez to, że nie znajdziemy w niej glutenu, mogą ją z powodzeniem spożywać osoby cierpiące na celiakię oraz będące na diecie bezglutenowej. Przez zawartość żelaza kasza jaglana wskazana jest również dla osób cierpiących na niedokrwistość. Jednakże, co istotne, kasza jaglana jest produktem spożywczym niezwykle dobrym dla zdrowia, dlatego tak naprawdę wskazana jest dla każdej osoby, która pragnie zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.