Gumka do włosów to nieodłączny element fryzury każdej kobiety. Nieważne, czy jest to mała dziewczynka czy może dorosła już kobieta – jeśli tylko posiada długie włosy, to z pewnością w swoim domu posiada niezliczoną ilość tego typu akcesoriów do włosów. Kucyki, warkocze, koki – praktycznie każda fryzura poza rozpuszczonymi luźno włosami wymaga ich użycia.

Rynek pod tym względem oferuje nam cały ogrom tego typu akcesoriów. Są one ogólnie i powszechnie dostępne – już nawet w każdym zwykłym “spożywczaku” stanowisko z takimi ozdobami z całą pewnością znajdziemy. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią gumki do włosów ręcznie robione. Pole do popisu w ich produkcji jest naprawdę ogromne. Już przecież zwykła gumka ozdobiona kolorową kokardką może w uroczy sposób podkreślić fryzurki tych najmłodszych dziewczynek lub być ciekawym i pożytecznym dodatkiem do prezentów wręczanych z różnych okazji – chociażby tych najbardziej powszechnych – urodzinowych. A jeśli ktoś ma bujną wyobraźnię i sprytne palce – wtedy już gumkowy interes stoi dla niego zupełnie otworem.

Często tworzone są całe pasujące do siebie komplety, wraz z gumkami możemy też zakupić spinki czy bransoletki – są one niezaprzeczalnie niezwykle zwracające na siebie uwagę, wyglądają również bardzo dekoracyjnie. Niezaprzeczalnym hitem wśród gumek do włosów w ostatnim czasie są tzw. scrunchie. Są to gumki do włosów ręcznie robione, zwykle z wykorzystaniem grubszego kawałka materiału lub tkaniny. Scrunchie tak więc możemy dobrać praktycznie do każdej stylizacji, świetnie sprawdzą się jako klasycznie upięte w kucykach, kokach, możemy je również wykorzystać jako ozdobę na rękę w formie bransoletki. Samodzielnie lub w zestawach – wszystko zależy od nas. Warto zajrzeć na stronę stylowapolka.pl gdzie jest szeroka (i ciekawa) oferta gumek.

Najczęściej do ich produkcji używane są miękkie materiały welurowe, ale znaleźć możemy wśród nich także wykonane z materiałów satynowych, z różnymi, mniejszymi lub większymi dodatkami. Wybór odpowiedniej gumki do włosów jest nie tylko kwestią ozdoby czy też wygody, dobra gumka do włosów do również część ich pielęgnacji. Jest to piękny dodatek uzupełniający całą fryzurę, należy go odpowiednio dobrać, aby podczas noszenia nie stanowił dyskomfortu lub nawet bólu.

Jaką więc wybrać gumkę do włosów?

Wszystko zależy od tego, jaki typ włosów posiadamy. Do włosów krótszych, śliskich, cienkich, delikatnych lub na zakończenia fryzur, na przykład popularnych warkoczy polecane są zdecydowanie gumki cienkie, mniejsze, delikatne – dobrze sprawdzają się w tej roli najzwyklejsze gumki frotki, lub też cieszące się w ostatnim czasie powodzeniem szczególnie u młodszych dziewczynek gumki “sprężynki”, których rynek oferuje niezwykle szeroką ofertę.Natomiast włosy długie, kręcone, puszyste, obszerne pod względem objętości należą do włosów bardziej wymagających. Nie każda zwykła gumka do włosów z nimi sobie poradzi, konieczne będą tutaj w użyciu przede wszystkim gumki mocne, nie pękające ani nie rozciągające się, a przede wszystkim – nie wyrywające włosów.

Bezpiecznymi dla włosów gumkami będą takie, które ich nie odgniatają, i nie ściskają zbyt mocno. I tutaj dobrym rozwiązaniem będą opisane wcześniej scrunchie. Jest to najprawdopodobniej najbardziej ulubiony typ gumek. Od kilu lat, po wcześniejszym okresie nieobecności, znów wróciły do łask i są tak rozpowszechnione, że pojawiają się niemal wszędzie. Ich niezaprzeczalnym fenomenem jest to, że nie powodują uczucia ściągnięcia włosów. Niezależnie więc od tego, jaki typ włosów posiadamy i jakie ozdoby do nich wybierzemy, jedno jest pewne – z całą pewnością wszystkie z nich będą prezentować się pięknie.