Bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojego sposobu ożywiania. Jednakże codzienny pęd i brak czasu nierzadko nie pozwalają nam zadbać o dietę tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mało kto ma czas i chęć na studiowanie opasłych tomów pełnych zasad zdrowego żywienia.

Od czego zacząć zdrowe odżywianie

Dlatego przygotowaliśmy kilka prostych kroków, dzięki którym każdy może się w prosty sposób dowiedzieć, od czego zacząć zdrowe odżywianie.

Krok 1: Pozbądź się kuszących zapasów

Słodycze i niezdrowe przekąski to zmora każdej osoby, która stara się zdrowo odżywiać. Potrafią one mocno kusić. Dlatego rozpoczynając przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto zacząć od zaprzestania gromadzenia zapasów chipsów i batonów. Coś, czego zwyczajnie nie ma, nie będzie mogło nas skusić.

Krok 2: Zamień niezdrowe przekąski na… zdrowe przekąski

Wszelkie słodycze i chrupiące przekąski należy zamienić na warzywa krojone w słupki z dodatkiem dipów na bazie jogurtu naturalnego, a także na wszelkiego rodzaju orzechy, ziarna i pestki.

Krok 3: Zrezygnuj z kolorowych napojów

We wszelkich gazowanych i kolorowych napojach, a nawet w wodzie smakowej, zawarte jest mnóstwo cukru, a oprócz niego wiele szkodliwych dla zdrowia substancji. Lepiej przerzucić się na wodę.

Krok 4: Dokonuj lepszych wyborów

Należy zawsze analizować skład produktów, które chcemy kupić i wybierać lepsze alternatywy. Przykładem może być wybranie owocowego sorbetu zamiast lodów waniliowych.

Krok 5: Częściej gotuj w domu

Gotując samemu, mamy większą (czy raczej jakąkolwiek) kontrolę nad składnikami dania. Możemy też wyszukiwać przepisy w wersji “fit”. Praktycznie każde danie ma swój zdrowszy odpowiednik, a znajdziemy go dopisując do nazwy w wyszukiwarce te trzy kluczowe litery: fit.